Instagram NFT’leri Bu Hafta En Kısa Zamanda Destekleyecek

Paylaş

Instagram NFT’leri destekleyeceğini açıkladı. En ünlü fotoğraf paylaşım sosyal medya uygulaması Instagram, artık platformunda çok zincirli NFT’leri destekliyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bir süredir metaverse ve NFT’ler hakkında konuşuyordu.

İlk başta, NFT’ler sınırlı bir pilot şeklinde gelecek. ABD’den yalnızca birkaç sanatçının NFT’lerini Instagram’da sergilemesine izin verilecek. Kullanıcılar NFT’leri satın alabilir ve orijinal yaratıcılarını etiketleyebilir.

Kripto.day’e göre, NFT’ler BUGÜN kadar erken açıklanabileceği için bir hafta beklememiz gerekmeyebilir!

Ancak ilk başta, tüm kullanıcılar NFT’lerine sahip olamayacak veya bunları sergileyemeyecek – yalnızca seçilmiş ABD merkezli içerik oluşturucuya erişim izni verilecek.

Çok Zincirli NFT’ler için Destek
Diğer platformlardan farklı olarak Instagram’daki NFT’ler Ethereum ile sınırlı olmayacak. Polygon , Solana ve Flow tabanlı NFT’ler de sosyal medya platformu tarafından desteklenecek. Ayrıca META kendi NFT’sini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Çoklu zincir desteğinin yanı sıra Meta, büyük olasılıkla merkezi olmayan bir borsa olan MetaMask’ı destekleyecektir.

Instagram NFT’ler Başarılı Olacak mı?

Mark Zuckerburg , NFT’lerin sosyal medya platformları – Instagram ve Facebook ile entegrasyonu konusunda hype yaratıyor.

İlk başta, NFT’ler Instagram’a geliyor, ancak daha sonra Facebook takip edecek. Devasa kullanıcı tabanı, dijital koleksiyon dünyasına maruz kalacak. Bu NFT’lerin kime ait olduğunu görebilecekler.

Şu anda, OpenSea yaklaşık 1,4 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Öte yandan Deutsche Bank, gelecek yıl 44 milyon kullanıcının özellikleri kullanabileceklerini bildirdi.

Ancak bu entegrasyonun başarılı olup olmayacağını kimse tahmin edemez. Bildiğimiz şey şu ki, internetin büyük bir kısmı artık, isteseler de istemeseler de NFT dünyasına maruz kalacak.

İlgili Mesajlar

NFT Nedir? 2 NFT Nasıl Yapılır ? Püf Noktaları ve Kullanımı

İçindekiler NFT nedir? NFT’lerin Faydaları Nelerdir? NFT’ler Nasıl Çalışır? NFT’lerin Riskleri Nelerdir? NFT’lerin Kullanım...

10$ NFT Kazan! Gods Unchained, Günlük $GODS Ödülleri

10$ NFT kazan sınırlı süreli teklif : Bu bağlantıyı...

Farmhouse Mutant Ape Yat Kulübü ile Ortaklık

Halka açık Cannabis Brand şirketi Farmhouse, Web3 alanında yeni...

Metaverse NFT nedir – Metaverse NFT Önemi nedir ?

Metaverse NFT nedir? bu soruyu son zamanlarda çok duyar...

Company of Heroes 3’ün Kuzey Afrika operasyonu klasik bir RTS kampanyası

Company of Heroes ilk deneyim Yıllar önce, kendimi Dubai'nin dışındaki...

Ücretsiz NFT Android ve ios oyunu Cantina Royale P2E

Ücretsiz NFT Android ve ios oyunu Cantina Royale P2E...